Menu

default_mobilelogo

 Zespół "W Przejściu" powstał w 2009 roku i od tego czasu nieprzerwanie funkcjonuje w murach ZSO nr 4. Skupia on studentów oraz uczniów poznańskich liceów, którzy ukończyli Gimnazjum nr 26 lub dołączyli do grupy kierując się pasją, jaką jest teatr. Wszystkie scenariusze powstają we współpracy aktorów z reżyserką i opiekunką teatru, panią Hanną Szeląg, dlatego też każdy spektakl w pewien sposób wyraża ich samych. "W Przejściu" przygotowuje przedstawienia dla każdego odbiorcy – coś dla siebie znajdą dzieci, młodzież oraz dorośli. Zespół odnosi wiele sukcesów zarówno w Poznaniu, jak i w województwie, czy kraju. Miał okazję występować na scenach w różnych zakątkach Polski, poznając tym samym wiele wspaniałych osób i ucząc się nowych sposobów wyrażania siebie. Aktorzy przez cały czas pragną się rozwijać i jak najdłużej grać na scenie, kierując się stwierdzeniem "kochać teatr w sobie, a nie siebie w teatrze".

 

Sukcesy:

→ 2013 - I miejsce na Wojewódzkich Konfrontacjach Sceny Szkolnej w Suchym Lesie

 

→ Wielokrotnie wygrane w Ratajskich Przeglądach Teatralnych

 

→ 2014 - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie teatralnym - "Wodny Teatr" organizowanym przez „Kajakowy Patrol Św. Franciszka II” z Drohiczyna. Organizatorem Konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Tour-ne Wodne po Polsce - Warszawa, Łódź, Drohiczyn


→ 2015 - III miejsce w Konkursie Teatralnym Coolturalne Szkoły i finałowy występ w Teatrze Muzycznym w Poznaniu


→ 2015 - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Suchym Lesie - Dzień Dobry Sztuko

 

→ Nasi artyści występują podczas każdej Nocy Teatrów AMICI oraz przygotowują spektakle na każdy finał Konkursów Literackich AMICI, zbudowane na podstawie utworów laureatów.