11 listopada w tym roku zainspirował nas do stworzenia absolutnie wyjątkowego zdarzenia. Zatem najpierw Marsz Niepodległości całej społeczności szkolnej. Były flagi, werble, sygnał trąbki, historyczne kostiumy, ale przede wszystkim była radość i śpiew na ustach wszystkich. Było zjednoczenie się w dobrym i pozytywnym działaniu i kiedy tak staliśmy pod łopoczącymi biało-czerwonymi flagami, czuliśmy się Polakami i to ciepłe wrażenie zostanie z nami, jeśli nie na sto następnych lat, to przynajmniej na bardzo długo.
Potem swoisty spektakl w historycznych obrazach wykonany przez dwustu aktorów występujących jednocześnie, z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. Aktorzy to uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje teatru w ZSO nr 4.
Na koniec spektakl przygotowany przez zespół teatralny Na Dodatek pt. "Wolność kocham i rozumiem". Wszystko to działo się w piątek 9 listopada 2018 r. na osiedlu Czecha.